EN
Menu
Späť na všetky aktuality

Je načase začať vyhľadávať pomocou BING AI? Časť 2.

  • Promiseo
  • »
  • Aktuality
  • »
  • Je načase začať vyhľadávať pomocou BING AI? Časť 2.
13.03.2023 - 10:40
P. Šoltés

Bing AI sa rozbieha a my sme sa v prvej časti nášho článku  pozreli na to, ako sa mu darí v oblasti politických či finančných noviniek na Slovensku i vo svete. Dnes vám ukážeme, nakoľko presné informácie poskytuje v oblasti biznisu a najmä, ako ho využiť v prospech vášho podnikania.

 

Zjednodušenie práce, ale opatrne

 Využitie AI pri práci dnes spochybňuje málokto. Užívatelia internetu si vďaka jazykovým modelom už nedokážu vyhodnotiť, či aj tento text nepísala náhodou umelá inteligencia (nenapísala – pozn. autora). Implementácia AI do pracovných postupov je témou konferencií či webinárov. Jej využitie je možné aj v marketingu. Kým Jesper alebo Notion či ChatGPT+ sú schopné pracovať s dlhými zadaniami a výsledky poskytovať v štruktúrovanej forme, vyhľadávania touto formou Bingu sú zatiaľ obmedzené na 2000 znakov a vlákno na 10 otázok (ešte nedávno to bolo len 6). Kým tieto platené nástroje v marketingu zvládnu zaklasifikovať slová v analýze kľúčových slov alebo výrazne pomôcť so štruktúrou analýzy konkurencie do Bingu, takýto dlhý vstup zatiaľ nevložíte, a samotné vyhľadávanie na to ani nie je určené.

Napriek tomu Bing dokáže vytvoriť aj štrukturovaný výsledok, napríklad vo forme tabuľky. Taktiež vie pracovať s obsahom obrázkov, a preto ak sa popri práci potrebujete odreagovať pomocou memečiek presne podľa vašich predstáv, Bing AI vám v tom rád pomôže.

Na obrázku nižšie sme si nechali vylistovať päť reštaurácií v Košiciach s adresami, typom kuchyne, jedným náhodným jedlom a umelú inteligenciu sme požiadali, aby vymyslela krátky slogan a vhodný emotikon.

Testovanie umelej inteligencie Bing - vytváranie tabuliek

S touto úlohou sa Bing popasoval veľmi rýchlo a aj pomerne presne. Pri podobnom zadaní v Bratislave nám však odporučil známu slovenskú reštauráciu Zylinder, ktorú umiestnil na Hlavnú 1 do Košíc, a steakhouse Carnevalle zas do Popradu. Takáto chyba je ťažko pochopiteľná, keďže na stránke Zylinderu či na stránkach Tripadvisora sa o Košiciach nepíše nič. Je tiež faktom, že Google informácie o prevádzkach, ich adresách, otváracích hodinách a pod. zbiera skrz službu Google Business Profile. Bing má k tomu takisto alternatívu – bingplaces.com, ktorá sa s GBP dokonca dá automatizovane prepojiť. V Promiseo sme sa však ešte nestretli s nikým, kto by ju na Slovensku a v Čechách aktívne využíval.

Preto, ak potrebujete rýchlo inšpiráciu, tieto dáta asi postačia. Ak potrebujete rýchlu prezentáciu vašich produktov, Bing vám ju za menej ako sekundu rád pripraví. Rovnako tak postupoval napríklad v prípade Promiseo, kde z webu dokázal Bing získať základné oblasti, a spôsobom, aký poznáme z ChatGPT, k nim dorobiť požadované informácie.

 

Testovanie umelej inteligencie Bing - generovanie tabuľky

 

Je to len zábava alebo potrebujú na AI firmy myslieť už teraz?

 Jazykové modely umelej inteligencie sú aktuálne veľkým trendom. Kým niektorí sa snažia testovať limity či viesť filozofické debaty a iní v nej zas nachádzajú technickú podporu či vzdelávanie, je veľmi jednoduché predpokladať aj jej využitie na komerčný dopad. Už dnes umelá inteligencia dokáže spracovať recenzie vášho produktu či porovnať parametre zariadení. To všetko zas dokáže prepojiť s hlasovými asistentmi. Nie je ťažké si predstaviť scenár, kde umelá inteligencia porovnáva dodávateľov, pokojne v pravidelných intervaloch, a vyberá podľa hodnotení, ceny či dostupnosti toho najlepšieho.

Praktické testovanie umelej inteligencie bing - porovnanie paušálov

Ktoré eshopy odporučí a na základe čoho?

A ktoré médiá?

 

Na to všetko odpovede existujú a best-practices sa formujú. Je však dôležité si uvedomiť, že vyhľadávanie v Bingu funguje na základe dát, ktoré Bing našiel. Preto základnou radou je, že informácie, ktoré chcete do sveta dostať, by ste mali spracovať štrukturovane a urobiť ich prístupnými.

Už dnes je zjavné, že umelá inteligencia prináša v oblasti marketingu obrovské zmeny a umožňuje ešte viac personalizovať takmer real-time reklamu, lepšie cieliť či vychádzať z predikcií. Dáva možnosť pracovať s dátami rýchlejšie a efektívnejšie. Komentátori hovoria o tom, že ten, kto nezačne pracovať s vlastnými AI modelmi, môže zažiť svoj Kodak moment.

Je zjavné, že Microsoft sa do toho pustil naplno a medzi prvými nám dal prístup k nástroju, ktorý dokáže odpovedať rýchlo a dáta spracovávať či prekladať. S neuveriteľnou sebaistotou však ochotne poskytne aj fakticky nesprávne odpovede. Je však jasné, že model sa bude každým dňom zlepšovať a už o pár dní môžu tieto výsledky a schopnosti vyzerať inak. Budúci týždeň je takisto plánovaný štart GPT-4.

Keď som sa Bingu opýtal, ktorých 5 pracovných pozícií umelá inteligencia nahradí, dostal som nasledovné – Pracovníci v technickom priemysle, Novinári, Učitelia, Pracovníci v reklame a Administratívni pracovníci. Keď som sa AI opýtal na členov ADMA, ktorých je 22, vymenoval mi ich hneď 34.

Ak hľadáte agentúru, ktorá vám s vyhľadávaním a komunikáciou v AI dobe pomôže, a naozaj aj je členom ADMA, v Promiseo sme vám k dispozícii. A ak by vám AI spôsobovalo stres, poraďte sa s ním 🙂.

 

Zdroje:

Peter Šoltés CEO

Ďalšie články

3x shortlist na Digital Pie 2024

Už 26. apríla sa dozvieme, ktoré práce si ukroja z 🍰koláča najlepších projektov v oblasti digitálneho marketingu. Promiseo má šancu získať až tri kúsky. Za ktoré práce? Čítajte a pozerajte ďalej.

5 (must have) nástrojov pre social media managerov

Sociálne siete sú dnes neoddeliteľnou súčasťou marketingu a komunikácie firiem. Efektívna správa sociálnych sietí si vyžaduje množstvo času, úsilia a odborných znalostí.

Ako skontrolovať nastavenie Consent Mode v2

Termín 6. marec sa blíži a s ním aj povinnosť implementácie Consent Mode V2. Pre weby, ktoré aktívne využívajú remarketing je to kritický dátum.