EN
Menu
Späť na všetky aktuality

#3 Inteligentne o umelej inteligencii

08.01.2024 - 11:29
P. Kušnír

#3 Čo všetko dokážete s textovými AI nástrojmi?

V prvom článku zo série Inteligentne o umelej inteligencii sme si povedali o tom, ako sa dá využiť ChatGPT a podobné textové AI pre čo najlepšie výsledky. Druhý článok vysvetľoval prompty v grafických AI nástrojoch a ako ich písať lepšie, aby výsledné grafické výtvory boli ešte krajšie. Tretí článok predstavuje, ako sa dá pomocou správne zadaného textu získať množstvo informácií či dokonca vytvoriť hru. 🤖

 

1. Nasimulujte pracovný pohovor 💬

Chcete sa pripraviť na pracovný pohovor na konkrétnu pozíciu? AI to zvládne. So správnym vstupným textom môžete simulovať pracovný pohovor a nechať AI viesť rozhovor ako by to bolo v skutočnosti. Precvičíte si tak možné otázky a získate istotu.

 

2. Vytvorte myšlienkovú mapu 🧠

Začať tvoriť, vymýšľať alebo pracovať v úplne novej téme je náročný proces. Dobrým začiatkom je myšlienková mapa, ktorej príprava je však tiež časovo náročná. So správnym vstupným textom pre ChatGPT ju môžete získať za pár sekúnd.

 

3. Trénujte svoje soft skilly 🗣️

Správne komunikovať v rôznych situáciách je kľúčové. Máte strach z blížiaceho sa mítingu alebo chcete odprezentovať svojej rodine dôležité posolstvo? Umelá inteligencia dokáže nasimulovať rozhovor, ktorý potrebujete a môže v ňom vystupovať podľa vami zadaných pravidiel.

 

4. Vytvorte textovú adventúru 🧙‍♂️

ChatGPT dokáže simulovať nielen reálne rozhovory v reálnych situáciách, ale aj fiktívne prostredie s fiktívnymi postavami. Vďaka tomu si môžete v reálnom čase zahrať svoju vlastnú RPG hru v akomkoľvek prostredí, ktoré vám je blízke.

 

5. Navrhujte webové stránky 💻

Umelá inteligencia dokáže premeniť váš nápad na realitu aj v IT svete. Ak doteraz boli pre vás programovacie jazyky a kódovanie problémom, AI vám pomôže kód vytvoriť, upravovať alebo debugovať.

ChatGPT možnosti nekončia len pri obyčajnom vytvorení textov alebo pri kontrole gramatiky. AI zvládne s vašou pomocou odpovedať či pýtať sa podľa zadaných preferencií (ako pohovorujúci, životný coach, učiteľ a pod.) a dokáže tvoriť nielen jedálne lístky a plány cvičenia, ale aj tabuľky pre Excel, základné štruktúry kódov a hry. 🎮

Pavol Kušnír Senior Copywriter

Ďalšie články

3x shortlist na Digital Pie 2024

Už 26. apríla sa dozvieme, ktoré práce si ukroja z 🍰koláča najlepších projektov v oblasti digitálneho marketingu. Promiseo má šancu získať až tri kúsky. Za ktoré práce? Čítajte a pozerajte ďalej.

5 (must have) nástrojov pre social media managerov

Sociálne siete sú dnes neoddeliteľnou súčasťou marketingu a komunikácie firiem. Efektívna správa sociálnych sietí si vyžaduje množstvo času, úsilia a odborných znalostí.

Ako skontrolovať nastavenie Consent Mode v2

Termín 6. marec sa blíži a s ním aj povinnosť implementácie Consent Mode V2. Pre weby, ktoré aktívne využívajú remarketing je to kritický dátum.