Späť na všetky aktuality

Sila instagramových príbehov

19.04.2021 - 03:19
S. Uhaľová

Instagram dnes vládne online svetu. Sme si istí, že vám túto sociálnu sieť nemusíme nijako špeciálne predstavovať. Od svojho prvého vydania v roku 2010 naberá na počte užívateľov a nezostáva tabu ani pre marketing. Stále obľúbenejšími sa stávajú práve instagramové príbehy, ktoré sú dokonalým nástrojom k prilákaniu pozornosti vašich sledovateľov. Poďme sa pozrieť bližšie na to, ako zo storiek vyťažiť všetko, čo sa dá.

Nech sú zákazníci súčasťou vášho sveta

Instagramové príbehy zmiznú z profilu po 24 hodinách, čo im dodáva punc exkluzivity. Sledovatelia ich budú chcieť vidieť práve kvôli pocitu, že uvidia niečo, čo iným môže ujsť. Ich najväčším plusom je možnosť interaktivity s followermi, kedy môžete upútať pozornosť kvízmi, anketami, otázkami či live prenosom. A to majú ľudia radi.

Uveďme si príklad zo života:

  • Predávate kreslo v zľave, ktoré chcete lepšie promovať. Pridajte story s kvízom, v ktorom zistíte, či vaši zákazníci majú prehľad o vašich produktoch: Viete, aký najnovší kúsok si teraz môžete zakúpiť so zľavou? Uveďte tri možnosti s jednou správnou.
  • Do ďalšej story vložte anketu s nevinnou otázkou: Vedeli ste, že tento štýlový kúsok máme aj v modrej farbe?
  • Aby toho nebolo veľa, posledná story môže obsahovať možnosť odpovedať na otázku, čo ďalšie im vo vašom obchode chýba.

Organizujete na svojom profile súťaž? Nezabudnite k tomu vytvoriť príbeh s odpočítavaním. Využite čas, ktorý trávite v showroome a natočte followerom live stream. Vtiahnite ich priamo do vášho sveta, zákazníci nadobudnú pocit známeho, budú o vás vedieť viac a keď sa budú rozhodovať, odkiaľ si zakúpia nové kreslo, neobídu vás. 

Policajné hviezdy online sveta

Na Slovensku je už len veľmi málo ľudí, ktorí by nepočuli o instagramovej sláve Polície SR. Keď si polícia založila účet na sociálnej sieti, takmer každý si klepal prstom po čele. Dnes kraľujú policajným profilom v Európe. Výsledok? Viac než 225 tisíc sledovateľov na Instagrame a pozitívny pohľad verejnosti. A to všetko dosiahli komunikáciou na sociálnych sieťach, no preslávili ich najmä stories na Instagrame, kde vtipne odpovedajú na otázky followerov.

Marketing na sociálnych sieťach je silným nástrojom. Buďte aktívni, odpovedajte, pridávajte príspevky, nech je vás vidieť. Vytvoriť správny obsah je cieľ. No dostať ho k správnemu publiku je výhra.

Simona Uhaľová

Ďalšie články

Odlíšte sa od konkurencie vďaka 5 marketingovým trendom roku 2023

Svet marketingu je plný prekvapení. Na začiatku roka je vždy náročné predvídať, čo nás čaká, no už teraz vieme o piatich trendoch, ktoré mu budú vládnuť.

7 najsledovanejších TikTokov z našej produkcie + tipy, ako využiť TikTok vo svoj prospech

Máte TikTok? Na tejto sociálnej sieti sa za nulovú investíciu do reklamy dajú získavať milióny pozretí. Stačí mať dobré nápady a vedieť, ako ich pútavo premeniť na video. To sa osvedčilo aj v prípade našich klientov, pre ktorých sme založili TikTokové účty. Nejedno z nich získalo státisíce pozretí. Tu je 7 najpopulárnejších z nich. A aké je naše tajomstvo? To nájdete vo video tutoriáli v závere článku.

Bude TikTok na Slovensku novým vyhľadávačom?

Krátke videá a nekonečné množstvo obsahu, ktorý môžete hodiny a hodiny scrollovať. Pre Gen Z sa TikTok stal hlavným miestom pre zdieľanie svojich myšlienok a životov. A nielen to. Čoraz viac používateľov v zahraničí už viac „negoogli“, ale „Tiktokuje“. Jednoducho, aplikácia už nie je len zdrojom zábavného obsahu, nad ktorým dokážete stráviť hodiny času.