EN
Menu
Späť na všetky aktuality

Novinky zo sveta marketingu #8

30.08.2022 - 07:56
M. Sedrovičová

1. Pinterest spúšťa vo svojej mobilnej aplikácii analytiku v reálnom čase

Pinterest teraz oficiálne spustil analytické prvky v reálnom čase v rámci Pin Analytics na mobilnom zariadení. Tie poskytnú viac údajov o tom, ako presne vaše piny fungujú v danom čase. Štatistiky v reálnom čase sú k dispozícii aj na platforme webovej analýzy, no teraz budete mať k veľkej časti údajov prístup vo vašom vrecku.

 

2. Instagram oznámil, že zastaví test formátu na celú obrazovku a zníži intenzitu odporúčaných príspevkov

Instagram robí krok späť od odporúčaného obsahu, ako aj od svojho experimentu s obsahom na celú obtazovku podobnom TikToku. Môžete teda očakávať, že na Instagrame opäť uvidíte menej odporúčaných príspevkov.

 

3. YouTube pridal novú možnosť strihania dlhých videí na formát Shorts

Nie je to len Meta, ktorá sa snaží pretlačiť krátke videá. YouTube sa tiež snaží podporiť viac krátkych klipov prostredníctvom novej možnosti, ktorá umožní tvorcom previesť segmenty ich existujúceho dlhého obsahu na minútové variácie Shorts. Nová možnosť „upraviť na krátky formát“ vám umožní vybrať časť vašich bežných nahraných videí a potom ju skrátiť na verziu Shorts. Oveľa väčšiemu počtu autorov YouTube by to mohlo uľahčiť integráciu krátkych videí do ich procesu – a keďže 1,5 miliardy používateľov YouTube teraz každý mesiac interaguje s krátkymi videami, dáva to veľký zmysel.

 

4. Snapchat spúšťa nový „Sounds Creator Fund“ s cieľom povzbudiť nezazmluvnených hudobníkov k tomu, aby zdieľali svoju hudbu

Snapchat sa snaží poskytnúť väčšiu podporu rozšírenému okruhu tvorcov prostredníctvom nového fondu „Sounds Creator Fund“, ktorý pomôže začínajúcim nezávislým umelcom získať publikum a uznanie na platforme prostredníctvom nahrávania zvuku, ktorý potom môžu používatelia pridať do svojich snímok.

 

Zdroje: https://www.socialmediatoday.com/

M. Sedrovičová

Ďalšie články

3x shortlist na Digital Pie 2024

Už 26. apríla sa dozvieme, ktoré práce si ukroja z 🍰koláča najlepších projektov v oblasti digitálneho marketingu. Promiseo má šancu získať až tri kúsky. Za ktoré práce? Čítajte a pozerajte ďalej.

5 (must have) nástrojov pre social media managerov

Sociálne siete sú dnes neoddeliteľnou súčasťou marketingu a komunikácie firiem. Efektívna správa sociálnych sietí si vyžaduje množstvo času, úsilia a odborných znalostí.

Ako skontrolovať nastavenie Consent Mode v2

Termín 6. marec sa blíži a s ním aj povinnosť implementácie Consent Mode V2. Pre weby, ktoré aktívne využívajú remarketing je to kritický dátum.