Novinky zo sveta marketingu #4

30.08.2022
V. Bankošková

1. Facebook pridáva do skupín nové možnosti zapojenia

Facebook chystá pre skupiny novinky, ktoré by mali podporiť engagement. Jednou z nich bude vyhradený priestor pre oznámenia v postrannom paneli aplikácie a viac možností pre menšie diskusie v rámci skupiny.

Vďaka týmto novinkám bude ľahšie ostať vždy v obraze v najnovších skupinových konverzáciách a jednoduchšie reagovať.

 

2. Facebook čoskoro ukončí premiéry videí

Meta upozornila, že už čoskoro ukončí možnosť komunitného sledovania videí a plánovania video príspevkov pomocou funkcie Premieres. Plánuje to urobiť 22.8.2022.

Tento nástroj bol spustený v roku 2018, aby umožnil stránkam vysielať vopred nahraný obsah prostredníctvom služby Facebook Live. Dôvod odstránenia tejto možnosti nie je úplne jasný.

 

3. Meta zavádza nové monetizačné nástroje pre tvorcov

Nové možnosti speňaženia obsahu na Facebooku a Instagrame prichádzajú!

Jednou z noviniek je testovanie nového Creator Marketplace na Instagrame, kde budete môcť získavať nové informácie od značiek pre potenciálne partnerstvo.

Ďalšou novinkou od Mety je rozšírenie procesu darcovstva Facebook Stars – virtuálna mena Facebooku.

Meta sa tiež začala venovať oblasti NFT. V máji sa spustilo prvé testovanie možností ich zobrazenia na Instagrame. Teraz ich plánujú rozšíriť aj na Facebook.

 

4. Instagram otvára prístup k Reels API externým platformám

Videá Reels teraz budete môcť pridávať a spravovať aj z platforiem tretích strán. Instagram totiž spúšťa Reels API aj pre externé použitie.

Výrazne to uľahčí správu obsahu na rôznych sociálnych sieťach, pretože všetko nájdete v rámci jedného ovládacieho panelu. Reels API bude podporovať vyhľadávanie hashtagov, moderovanie, plánovanie príspevkov, prehľady a ďalšie funkcie.

 

Zdroje: https://newsfeed.cz/

Viktória Bankošková Social media specialist

Ďalšie články

Bude TikTok na Slovensku novým vyhľadávačom?

Krátke videá a nekonečné množstvo obsahu, ktorý môžete hodiny a hodiny scrollovať. Pre Gen Z sa TikTok stal hlavným miestom pre zdieľanie svojich myšlienok a životov. A nielen to. Čoraz viac používateľov v zahraničí už viac „negoogli“, ale „Tiktokuje“. Jednoducho, aplikácia už nie je len zdrojom zábavného obsahu, nad ktorým dokážete stráviť hodiny času.

4 tipy ako sa efektívne pripraviť na Black Friday

Black Friday je príležitosť vyťažiť maximum vo svete e-commerce ešte pred Vianocami. Ako? Poďme sa pozrieť na 4 tipy ako sa pripraviť na Black Friday na sociálnych sieťach tak, aby vaša kampaň bola úspešná.

Novinky zo sveta marketingu #8

V MARKETINGU SA STÁLE NIEČO DEJE. VZDELÁVAJTE SA V ŇOM S NAMI. Najhorúcejšie novinky zo sveta online reklamy