EN
Menu
Späť na všetky aktuality

Novinky zo sveta marketingu #3

30.08.2022 - 07:30
M. Sedrovičová

1. Instagram pridáva nové funkcie na overenie veku, čím sa snaží viac chrániť mladších používateľov

Instagram oznámil niekoľko nových opatrení, ktoré majú zabezpečiť, aby boli mladí ľudia v aplikácii adekvátne identifikovaní a chránení. Testuje nové možnosti pre ľudí na overenie ich veku, počnúc používateľmi v USA.

Ak sa niekto pokúsi upraviť svoj vek na Instagrame na 18 rokov alebo viac, bude vyzvaný, aby ho potvrdil pomocou jednej z troch možností: preukaz totožnosti, video selfie alebo požiadať spoločných priateľov, aby overili jeho vek. Hlavným vylepšením je proces video selfie v spolupráci s Yoti, ktorý môže poskytnúť odhady veku osoby na základe AI. Meta si pripravila aj krátke video.

https://www.facebook.com/MetaNewsroom/videos/747496826694495/

 

2. Meta zavádza novú ochranu stránok pred falošnými recenziami

Meta spustila nové zásady pre spätnú väzbu, ktoré predstavujú konkrétnejšie parametre toho, čo je v rámci recenzií na Facebooku povolené. Cieľom je, aby hodnotenia pochádzali zo skutočných skúseností s firmou a zároveň sa zabránilo podvodným a urážlivým hodnoteniam. Nový proces má odhaliť falošné a zavádzajúce recenzie, obmedziť dosah tých, ktorí hodnotenie na Facebooku používajú ako „zbraň“, a tiež zabrániť ľuďom podviesť systém falošne pozitívnymi recenziami.

 

3. Clubhouse testuje súkromné chatovacie miestnosti a nové reakcie, čím sa snaží udržať si relevantnosť

Aplikácia sa zo všetkých síl snaží udržať si relevantnosť, čo viedlo k posunu v stratégii. A to, od štruktúrovaného programu smerom k „relaxu naživo“ až k uľahčeniu virtuálnych stretnutí. Clubhouse testuje súkromné skupiny ako prostriedok na umožnenie dôvernejšej interakcie v aplikácii, čím sa snaží zachytiť to, čo z neho urobilo takú presvedčivú platformu, a získať späť do aplikácie viac používateľov.

 

4. AR prvky v Stories?

Instagram testuje v rámci Stories nové samolepky a texty rozšírenej reality. To by umožňovalo umiestniť 3D objekty do scén z reálneho sveta. Instagram momentálne vyvíja radu prvkov rozšířenej reality pre Stories, ktoré v podstate ponúkajú animované digitálne objekty, ktorými môžete prekryť skutočný fyzický priestor. Okrem samolepiek chystá Instagram ďalšie prvky rozšírenej reality, a to možnosti zobrazenia NFT, ktoré zahŕňajú funkciu „zobraziť v rozšírenej realite”.

Zdroje: https://www.socialmediatoday.com, https://newsfeed.cz/

Marianna Sedrovičová Junior Social Media Specialist

Ďalšie články

Google Analytics 4

Google ukončuje používanie svojej rozšírenej služby Universal Analytics (pre bežných užívateľov skôr známy iba ako Google Analytics). 1.7.2023 tak prestanú do vašich UA tiecť dáta. Žiadne strachy, budete ich totiž mať k dispozícii ešte minimálne pol roka.

Kvalitné vzdelanie v marketingu a zadarmo? 4 certifikáty, ktoré vás naučia viac ako základy.

Ak si myslíte, že vzdelávanie v marketingovej oblasti je finančne náročné, tak vás vyvedieme z omylu. Predstavujeme vám 4 kurzy, ktoré vás skutočne niečo naučia a zároveň sú dostupné pre každého.

Ťahák: Rozmery formátov na sociálnych sieťach

Naučíme vás, aké sú správne rozmery formátov na sociálnych sieťach Instagram, TikTok, Facebook a LinkedIn.