EN
Menu
Späť na všetky aktuality

Kvalitné vzdelanie v marketingu a zadarmo? 4 certifikáty, ktoré vás naučia viac ako základy.

  • Promiseo
  • »
  • Aktuality
  • »
  • Kvalitné vzdelanie v marketingu a zadarmo? 4 certifikáty, ktoré vás naučia viac ako základy.
24.04.2023 - 09:18
N. Karoľová

Ak si myslíte, že vzdelávanie v marketingovej oblasti je finančne náročné, tak vás vyvedieme z omylu. Predstavujeme vám 4 kurzy, ktoré vás skutočne niečo naučia a zároveň sú dostupné pre každého.

Semrush academy – nabitá informáciami z každého odvetvia

Spoločnosť Semrush disponuje svojou vlastnou akadémiou a poskytuje hneď niekoľko skvelých kurzov od svetovo známych marketérov. Nájdete tam lekcie venujúce sa SEM (marketingu pre vyhľadávače), ale aj obsahovnému marketingu a sociálnym sieťam.

 

GA4 for SEO – How data helps businesses grow with Jeff Sauer

Je na vás, ktorý kurz si vyberiete. Samozrejme, je vhodné prejsť si všetky, avšak, ak máme vybrať jeden, tak aktuálnou témou je prechod z Universal Analytics na GA4. Práve preto by mal byť kurz GA4 for SEO vašou prvou voľbou. Naučíte sa nielen základné princípy GA4, ale aj to, ako reportovať dáta a ako správne nastaviť stratégiu.

Odmenou za dokončený kurz nie je len certifikát, ktorý sa bude vynímať vo vašom LinkedIn profile, ale hlavne vedomosti a zručnosti, ktoré budú v neďalekej budúcnosti nevyhnutnosťou na rôznych pracovných pozíciách v marketingu.

Hubspot academy – od rýchlych praktických kurzov až po komplexné certifikácie

Podobne ako Semrush, aj Hubspot disponuje svojou akadémiou, ktorá poskytuje mnoho kvalitných kurzov zadarmo – od analytických cez social media až po marketingové stratégie a tvorbu contentu.

 

Content Marketing Certification Course

Ak je vám blízka tvorba obsahu a stratégií, odporúčame Content Marketing Certification Course. Napovie vám, čo zohľadňovať pri tvorbe storytellingu či ako vytvoriť contentovú stratégiu nielen pre ľudí, ale aj pre vyhľadávače.

Google Digitálna garáž – základný pilier marketingových vedomostí

Možno sa vám tieto Google kurzy zdajú byť obohrané. Predsa len, Digitálnu garáž odporúčajú všade. Prečo je to tak?

Digitálna garáž nie je len o jednom jedinom certifikáte. Avšak, ak sa chcete ponoriť do sveta marketingu, vďaka tejto certifikácii získate základy a zorientujete sa v terminológii, ktorá je „must have“.

Po skončení kurzu máte možnosť ďalšieho vzdelávania. Je to priestor, kde sa neustále aktualizujú a doplňujú informácie. Takže aj keď už certifikát z Digitálnej garáže máte, je dobré z času na čas si očekovať, či nepribudlo niečo nové.

TikTok academy – svätý grál vertikálnych videí

Vertikálne videá zaplavili celý internet. Vidíte ich v podobe reels, shorts, ale aj na TikToku. Práve jeho vývojári pripravili vzdelávaciu platformu nielen pre skúsených marketérov, ale aj pre začiatočníkov. TikTok academy zahŕňa niekoľko kurzov. Ak chcete objaviť marketingové tajomstvá TikToku, to, ako funguje propagácia a kampane, certifikácia TikTok101 je pre vás tá pravá. Absolvovanie kurzu trvá 2 – 4 hodiny.

Tak čo? Ktorý kurz si vyberiete ako prvý? Ak chcete získať ešte hlbkovejšie znalosti z marketingu, nenechajte si ujsť naše pravidelné vzdelávacie eventy vedené našimi špecialistami a špecialistkami.

N. Karoľová

Ďalšie články

3x shortlist na Digital Pie 2024

Už 26. apríla sa dozvieme, ktoré práce si ukroja z 🍰koláča najlepších projektov v oblasti digitálneho marketingu. Promiseo má šancu získať až tri kúsky. Za ktoré práce? Čítajte a pozerajte ďalej.

5 (must have) nástrojov pre social media managerov

Sociálne siete sú dnes neoddeliteľnou súčasťou marketingu a komunikácie firiem. Efektívna správa sociálnych sietí si vyžaduje množstvo času, úsilia a odborných znalostí.

Ako skontrolovať nastavenie Consent Mode v2

Termín 6. marec sa blíži a s ním aj povinnosť implementácie Consent Mode V2. Pre weby, ktoré aktívne využívajú remarketing je to kritický dátum.