EN
Menu

Audiovizuálne štúdio Promiseo

V septembri 2020 sme v priestoroch našej firmy otvorili profesionálne štúdio vybavené najnovšou audiovizuálnou technikou. Ponuka našich služieb sa opäť rozšírila.

Pre nás a pre našich klientov to znamená nové možnosti produkcie na profesionálnej úrovni. Okrem používania štúdia pre vlastné potreby sme sa rozhodli prenajímať naše služby aj verejnosti.

Technické možnosti štúdia

AUDIO

01. Tvorba podcastov

Podcasty sú populárnym trendom audio výstupov na rôznych online platformách. V prípade záujmu je možné pripraviť podcast v celom rozsahu, vrátane scenára, obsahu, nahratia finálneho výstupu, strihu, masteringu a následnej propagácie.

Audio miestnosť je prispôsobená technickým vybavením a priestorom až pre štyroch spíkrov.

Výber výstupu podľa rozsahu:

02. Nahrávanie voiceoverov

Služba, ktorá nie je pre Promiseo nová, no zvukoví majstri v kvalite zvuku a samotného audia budú určite počuť lepšiu kvalitu vďaka novému štúdiu. Voiceover (alebo sprievodný komentár) vaše video nielen ozvláštni, ale aj sprehľadní.

 

03. Dabing

Priame nahrávanie nových textov k obrazovej zložke, ktorá je pôvodne v inom jazyku. So službou súvisí aj ponuka profesionálneho prekladu do vybraných jazykov.

 

VIDEO

01. Live stream vo virtuálnom štúdiu

Pod touto aktivitou si môžeme predstaviť omnoho viac ako je typický live stream na Facebooku. Pomocou zeleného plátna dokážeme za aktérov dosadiť akékoľvek virtuálne prostredie od naozajstných interiérov a exteriérov až po vymyslené prostredie, ktoré sa priamo spája s tematikou vášho eventu. V štúdiu dnes dokážeme zrealizovať online meetingy alebo konferencie, na ktoré sa môže pripojiť široká verejnosť z celého sveta.

Do konferencie sa môžu hostia pripojiť prostredníctvom osobného počítača alebo vďaka štábu, ktorý za vami pricestuje kdekoľvek to bude potrebné. Samozrejmosťou je aj živé vysielanie koncertov, tlačových besied, vlogov či príhovorov. Čokoľvek, čo by ste radi zdieľali s vonkajším svetom.

Live stream v súčasnosti dokážeme plnohodnotne natáčať až na štyri kamery! V tejto službe je zahrnutá aj audio podpora a strižňa spolu so strihačom, ktorý zabezpečí divákom kvalitný zvuk či obrazové prestrihy s cieľom navodiť dojem, akoby ste sa eventu zúčastnili fyzicky.

Pre lepšie pochopenie rozdielu medzi klasickým live streamom a live streamom vo virtuálnom štúdiu si môžete pozrieť ukážku z poslednej VSE UNIT Conference, na ktorú sme nadizajnovali celé virtuálne štúdio, v ktorom sa podujatie odohrávalo. S novým štúdiom dokážeme pomocou kľúčovania na zelenom plátne zrealizovať akýkoľvek event šitý na mieru pre vás.

Ukážka: https://unitconference-virtual.guestcloudevent.com/#/s/video/chats?hash=b37611ea91a16118300f650275d919b0

 

02. Natáčanie na zelenom plátne

Technika, ktorá pomocou farebného plátna dokáže váš produkt či človeka postprodukčne preniesť do akéhokoľvek prostredia. Otvárajú sa tak nielen nové možnosti vizuálneho stvárnenia, ale zároveň sa šetria aj náklady za externé priestory. Využitie takého videa je rôznorodé: od promo videa, rozhovorov, moderovania relácií až po natáčania pravidelných vlogov.

Ukážka: https://promiseo.sharepoint.com/sites/Promiseo/Zdielane%20dokumenty/Forms/AllItems.aspx?id=%2Fsites%2FPromiseo%2FZdielane%20dokumenty%2FGeneral%2F1%5FClients%2Fpromiseo%2FVideo%2F2020%2FTendre%2FFINAL%5F1%2Emp4&parent=%2Fsites%2FPromiseo%2FZdielane%20dokumenty%2FGeneral%2F1%5FClients%2Fpromiseo%2FVideo%2F2020%2FTendre&p=true&originalPath=aHR0cHM6Ly9wcm9taXNlby5zaGFyZXBvaW50LmNvbS86djovcy9Qcm9taXNlby9FUWhjU0NRS28ydExvakk0eFkwZWFtRUJmam5SWlJ2Yjc3N1JPY0pHcVVkNlpRP3J0aW1lPTk3aWIzMGFDMkVn

To isté platí aj pri fotení alebo moderovaní rôznych relácií alebo živých prenosov, počas ktorých je možné v obraze zobraziť tabuľky, mapy či iné vizuálne prvky. Zelené plátno vytvorí virtuálne prostredie, ktoré môžete premeniť na takmer čokoľvek.

 

03. Live stream

Bežné natáčanie a súčasné vysielanie, ktoré dnes dokážeme zastrešiť štyrmi profesionálnymi kamerami vrátane kvalitného zvuku. Streamovať môžeme na viacerých platformách naraz: Facebook, Inastagram, ale aj Youtube a pod.

 

04. Live stream vo virtuálnom štúdiu

Pod touto aktivitou si môžeme predstaviť omnoho viac ako je typický live stream na Facebooku. V štúdiu dnes dokážeme zrealizovať online meetingy alebo konferencie, na ktoré sa môže pripojiť široká verejnosť z celého sveta.

Live stream v súčasnosti dokážeme plnohodnotne natáčať na 4 kamery (s možnosťou rozšírenia o ďalšie kamery v budúcnosti), čo je pre štandardné podujatie plne postačujúce. V tejto službe je zahrnutá aj audio podpora a strižňa spolu so strihačom, ktorý zabezpečí divákom kvalitný zvuk či obrazové prestrihy s cieľom navodiť dojem, akoby ste sa eventu zúčastnili fyzicky.

Samotná príprava je pri realizácií takejto akcie dlhodobá a vyžaduje týždne príprav. Len vyhotovenie samotných pozadí trvá niekoľko dní. Preto je potrebné nás kontaktovať čo najskôr.

Pre lepšie pochopenie rozdielu medzi klasickým live streamom a live streamom vo virtuálnom štúdiu si môžete pozrieť ukážku z poslednej VSE UNIT Conference, na ktorú sme dodali všetky grafické podklady (pozadia v live streame). S novým štúdiom dokážeme podobný event zastrešiť komplexne vo vlastnej réžii.

Ukážka: https://unitconference-virtual.guestcloudevent.com/#/s/video/chats?hash=b37611ea91a16118300f650275d919b0

 

05. Live stream v základnom setupe

Najčastejšia a najdostupnejšia forma live streamov. Rýchla, efektívna a lacná. Natáčanie prebieha len na jednu kameru a zvyčajne je v centre len jeden objekt, doplnený prípadnými grafikami. Vysielanie prebieha štandardne len na jednej platforme.

Pre priblíženie predstavy si môžete pozrieť ukážku viacerých záberov priamo z nášho štúdia: https://www.youtube.com/watch?v=fH_NWVyi3Aw&t=68s