PPC kampane

Reklama na sieti Google a na Facebooku

PPC kampane

Pay Per Click reklama (reklama, pri ktorej sa platí za kliknutie) je dôležitý online marketingový nástroj. Pri tejto službe sa neplatí za zobrazenie reklamy, ale až v momente, kedy potenciálny zákazník na reklamný odkaz klikne a dostane sa priamo na vašu stránku alebo promovaný produkt.

Medzi najdôležitejšie PPC systémy na Slovensku patrí AdWords a Etarget. V súčasnosti, pri veľkom rozvoji sociálnych sietí, je silným nástrojom aj Facebook a jeho ponuka PPC reklamy. Samotné PPC systémy poskytujú aj ďalšie dve najväčšie spoločnosti v oblasti vyhľadávania, Yahoo a Microsoft, no systémov nájdete oveľa viac.

Výhody PPC reklamy:

  • Presné cielenie - reklama bude zobrazovaná iba určitej cieľovej skupine, mestu, oblasti...
  • Plánovateľnosť - zobrazenie reklamy v určitý časový úsek dňa, kedy je najväčšia pravdepodobnosť úspešnosti kampane.
  • Meranie - kampane majú množstvo štatistík, podľa ktorých sa vyhodnocuje úspešnosť. Najčastejšie sú to konverzie alebo zvýšenie návštevnosti (podľa požiadaviek klienta).

Inzertné média:

google etarget facebook

O čom je služba PPC

Správna PPC kampaň:

  • nájde kľúčové slová, vytvorí správne snippety,
  • navrhne budget, sleduje cenu za jednotlivé kliknutia a konverzie prostredníctvom jednotlivých slov,
  • určí ROI jednotlivých kampaní a slov - podľa čoho slová zmaže, upraví ponuku alebo ich ponechá,
  • pracuje na optimalizácii konverzného pomeru,
  • nájde správny landing page.

Promiseo v minulosti spolupracovalo s kvalitnými externými agentúrami na spracovanie PPC kampaní, dnes sme skúseným tímom certifikovaných odborníkov. Celý proces od požiadavky klienta cez analýzu, spracovanie, návrh až po vyhodnotenie konverzií a sledovanie úspešnosti zabezpečíme s najvyššou kvalitou. Presvedčilo sa už o tom množstvo našich spokojných zákazníkov.

fungovanie PPC kampani

Rozdiel medzi PPC reklamou a SEO:

Pri inzerovaní v najrozšírenejšej službe AdWords sa PPC reklamy zobrazujú už na začiatku každého vyhľadávania spojeného s daným kľúčovým slovom. Platíte však za každé kliknutie. Po vykonaní úprav potrebných pre SEO sa zobrazujete vysoko, no vďaka stabilnej pozícii sú kliknutia zadarmo.

Kontaktujte nás!

Prihláste sa na odber noviniek.